Taitaja9_logo_640px.png

Registrera dig med Anmälningsblankett i ditt område!

  • Be tävlingslaget komma med och memorera lagets unika namn Information behövs i början av spelet!

  • Du kan registrera 5 grupper per formulär

  • Om det finns mindre än 5 lag anger du tomt i fälten

  • En e-postkopia skickas till dig, samt till områdeschefen

Taitaja9_kuutiot_sivuille.png

Obs: området är en knapp

Eura, Eurajoki, Harjavalta, Huittinen, Jämijärvi, Kankaanpää, Karvia, Kihniö, Kokemäki, Köyliö, Luvia, Merikarvia, Nakkila, Parkano, Pomarkku, Pori, Rauma, Siikainen, Säkylä, Ulvila

Enonkoski, Heinävesi, Hirvensalmi, Iisalmi, Joroinen, Juankoski, Juva, Kaavi, Kangasniemi, Karttula, Kerimäki, Kiuruvesi, Kuopio, Lapinlahti, Leppävirta, Maaninka, Mikkeli, Mäntyharju, Nilsiä, Parikkala, Pertunmaa, Pieksämäki, Pielavesi, Punkaharju, Puumala, Rantasalmi, Rautalampi, Rautavaara, Ristiina, Savonlinna, Siilinjärvi, Sonkajärvi, Sulkava, Suonenjoki, Tervo, Tuusniemi, Varkaus, Varpaisjärvi, Vesanto, Vieremä

Espoo, Hanko, Inkoo, Karkkila, Kauniainen, Kirkkonummi, Lohja, Raasepori, Siuntio, Vihti

Aura, Pöytyä, Kaarina, Koski tl, Marttila, Kustavi, Laitila, Lieto, Loimaa, Parainen, Masku, Mynämäki, Naantali, Nousiainen, Oripää, Paimio, Pyhäranta, Raisio, Rusko, Salo, Sauvo, Somero, Taivassalo, Turku, Uusikaupunki, Vehmaa, Ypäjä

Asikkala, Forssa, Hattula, Hausjärvi,Heinola, Hollala, Humppila, Hyvinkää, Hämeenlinna, Iitti, Janakkala, Jokioinen, Kärkölä, Lahti, Loppi, Myrskylä, Orimattila, Padasjoki, Riihimäki, Sysmä, Tammela, Urjala

Hamina, Imatra, Kotka, Kouvola, Lappeenranta, Lemi, Luumäki, Miehikkälä, Parikkala, Pyhtää, Rautjärvi, Ruokolahti, Savitaipale, Taipalsaari, Virolahti

Hankasalmi, Joutsa, Jämsä, Jyväskylä, Kannonkoski, Karstula, Keuruu, Kinnula, Kivijärvi, Konnevesi, Kuhmoinen, Kyyjärvi, Laukaa, Multia, Muurame, Petäjävesi, Saarijärvi, Toivakka, Pihtipudas, Pylkönmäki, Viitasaari, Uurainen, Äänekoski

Askola, Helsinki, Järvenpää, Kerava, Lapinjärvi, Liljandel, Loviisa, Mäntsälä, Nurmijärvi, Pernaja, Pornainen, Porvoo, Pukkila, Sipoo, Tuusula, Vantaa

Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Kangasala, Keuruu, Kuhmalahti, Kuru, Kylmäkoski, Lempäälä, Luopioinen, Längelmäki, Mouhijärvi, Mänttö-Vilppula, Nokia, Orivesi, Pirkkala, Punkalaudun, Pälkäne, Ruovesi, Sahalahti, Suodenniemi, Tampere, Toijala, Urjala, Valkeakakoski, Vesilahti, Viiala, Viljakkala, Vilppula, Virrat, Ylöjärvi

Alajärvi, Alavuus, Evijärvi, Ilmajoki, Isojoki, Isokyrö, Jalasjärvi, Kalajoki, Kannus, Karijoki, Kaskinen, Kauhajoki, Kauhava, Kokkola, Korsnäs, Kristiinankaupunki, Kruunupyy, Kourtane, Kurikka, Laihia, Lappajärvi, Lapua, Lestijärvi, Luoto, Maalahti, Mustasaari, Närpiö, Oravainen, Pedersöde, Perho, Pietarsaari, Seinäjoki, Sievi, Teuva, Toholampi, Töysä, Uusikaarlepyy, Vaasa, Veteli, Vimpeli, Vöyri/Maksanmaa, Ähtäri

Ilomantsi, Joensuu, Juuka, Kitee, Kontiolahti, Lieksa, Liperi, Nurmes, Outokumpu, Polvijärvi, Rääkkylä, Tohmajärvi

Enontekiö, Haapavesi, Hailuoto, Haukipudas, Hyrynsalmi, Ii, Inari, Kajaani, Kemi, Kemijärvi, Keminmaa, Kempele, Kestilä, Kiiminki, Kittilä, Kolari, Kuhmo, Kuivaniemi, Kuusamo, Kärsämäki, Liminka, Lumijoki, Merijärvi, Muhos, Muonio, Nivala, Oulainen, Oulu, Oulunsalo, Paltamo, Pattijoki, Pelkosenniemi, Pello, Piippola, Posio, Pudasjärvi, Pulkkila, Puolanka, Pyhäjoki,Pyhäjärvi, Pyhäntä, Raahe, Rantsila, Ranua, Ristijärvi, Rovaniemi, Rovaniemen maalaiskunta, Ruukki, Salla, Savukoski, Siikajoki, Simo, Sodankylä, Sotkamo, Suomussalmi, Taivalkoski, Tervola, Tornio, Tyrnävä, Utajärvi, Utsjoki, Vaala, Vihanti, Vuolijoki, Yli-Ii, Ylikiiminki, Ylitornio, Ylivieska

Kontakta din lokala kontakt för mer information

Häme LHKK, Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä Päivi Hasia paivi.hasia@lhkk.fi 050 362 0878

Kaakkois-Suomi Saimaan ammattiopisto Sampo Kati Minkkinen kati.minkkirıen@edusampo.fi 040 484 2569

Keski-Suomi Gradia Jarmo Kuosmanen jarmo.kuosmanen@gradia.fi 040 341 5297

Keski-Uusimaa Careeria Tanja Holmberg    tanja.holmberg@careeria.fi 040 5265 953

Pirkanmaa Tampereen seudun ammattiopisto Tredu Jussi Janhunen jussi.janhunen@tampere.fi 040 800 7306

Pohjanmaa Sedu, Seinäjoen koulutuskuntayhtymä Minna Pesonen minna.pesonen@sedu.fi  040 868 2068

Pohjois-Karjala Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä Riveria Pekka Parviainen pekka.parviainen@riveria.fi 050 402 3186

Pohjois-Suomi Koulutuskuntayhtymä OSAO Sauli Jaara sauli.jaara@osao.fi 040 033 0587

Satakunta Sataedu Kaisa Kallio kaisa.kallio@sataedu.fi 040 199 4204

Savo Savon ammattiopisto Sakky Silja Salminen silja.salminen@sakky.fi 047853185

Uusimaa Omnia Johanna Jussila johanna.jussila@omnia.fi 046 8515142

Varsinais-Suomi Novida Kati Jalo kati.jalo@novida.fi 040 900 1333